Ana sayfa Wordpress Eklentileri En İyi WordPress Soru Cevap Eklentileri | +4

En İyi WordPress Soru Cevap Eklentileri | +4

1883
1
PAYLAŞ
wordpress soru cevap eklentisi, en iyi wordpress soru cevap eklentisi, wordpress soru cevap eklentileri, en kaliteli wordpress soru cevap eklentisi
wordpress soru cevap eklentisi, en iyi wordpress soru cevap eklentisi, wordpress soru cevap eklentileri, en kaliteli wordpress soru cevap eklentisi

WordPress soru cevap eklentisi bloglarınızda oldukça işe yarayan eklentilerdir. Piyasada birçok wordpress soru cevap eklentisi bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere wordpress soru cevap eklentisi ‘nin sitenize ne gibi faydaları olacağını anlatacağım. Daha sonra kullanabileceğiniz en iyi wordpress soru cevap eklentileri nelerdir paylaşacağım.

WordPress Soru Cevap Eklentisi Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

WordPress soru cevap eklentisi ile blogunuzu google’da üst sıralara çıkartabilirsiniz. Ayrıca, blogunuzda etkileşimi de üst seviyelere taşıyabilirsiniz. Peki wordpress soru cevap eklentisi kullanmanın avantajları nelerdir? Blogunuza ne gibi faydaları vardır, bakalım;

 • İlk olarak wordpress soru cevap eklentisi ile site ziyaretçilerinizin etkileşimlerini arttırabilirsiniz,
 • Blogunuza daha sağdık yani geri dönüşümü olan kaliteli ziyaretçiler kazandırabilirsiniz,
 • Ayrıca, sorulan sorular sayesinde, google’da aynı soruyu aratan ziyaretçiler sitenizi keşfedebilir ve yeni ziyaretçiler kazanabilirsiniz,
 • Blogunuzun ve sitenizin index sayısı ve indexlenme hızı artar. Böylece yazdığınız yazılara çok çabuk google da yapılan aramalarda görünür,
 • Size gelen sorular sayesinde yeni blog konuları ve makale konularını keşfedebilirsiniz. Böylece blogunuza ne yazacağım diye düşünmenize gerek kalmaz,
 • Ziyaretçilerinizden gelen gereksiz maillerden kurtulursunuz. Çünkü aynı soruyu soracak kişiler, cevabını sitenizin soru&cevap kısmında bulabilir,
 • Kullanıcılar, bir birlerinin sorularına cevap yazabilirler, yorum yazabilirler. Böylece blogunuz da sosyallik artar,

wordpress soru cevap eklentisi sayesinde blogunuza daha birçok avantajı sağlayabilirsiniz.

WordPress Soru Cevap Eklentisi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evet, bu soruyu wp soru cevap eklentisi seçmeden önce kendinize sormalısınız. Aksi halde yanlış bir eklenti seçimi ile sitenize teknik ve güvenlik açısından zarar verebilirsiniz. Wp soru cevap eklentisi seçiminde dikkat edeceğiniz çok önemli noktalar şunlardır;

 • Dosya Boyutu: Çok önemli bir husustur. Eğer wp soru cevap eklentiniz yüksek dosya boyutuna sahipse sitenizi yavaşlatacaktır. Bunu hiçbirimiz istemeyiz. Çünkü, yavaş siteler google’da her zaman arkaplana atılır.
 •  Sorgu Sayısı: Wp soru cevap eklentinizde ki sorgu sayısı ne kadar az ise o kadar iyidir. Eğer eklentinizin sorgu sayısı fazla ise sitenizi inanılmaz derecede yavaşlatacaktır hatta sitenizi kullanılmaz hale bile getirecektir. Bunu da istemeyiz.
 • Güncellik: Blogunuz için seçeceğiniz soru cevap eklentiniz için bakmanız gereken diğer bir nokta da eklentinin güncelliğidir. Eğer seçeceğiniz eklenti aylardır hatta yıllardır güncellenmiyorsa, o eklentinin size faydadan çok zararı olur. Sürekli güncellenen eklentileri tercih edin. Not: Eklentinin ne zaman güncellendiğini eklenti ekleme yerinde görebilirsiniz.
 • Popülerlik: Genellikle çok popüler olan eklentiler başarılı sayılır. Bu da wordpress soru cevap eklentisi seçiminde dikkate alınabilecek bir noktadır.
 • İşlevsellik: Mutlaka işinize yarayacak eklentiyi seçmelisiniz. WordPress soru cevap eklentileri oldukça fazla sayıdadır. Siz kullanmayacağınız özellikleri barındıran soru cevap eklentisini tercih etmeyebilirsiniz. Çünkü, sitenize fazladan yük yüklemek iyi değildir. Dikkate alınabilecek bir noktadır.
 • Görüntü: Bu tarz eklentiler için belki de en son dikkate alacağınız nokta görüntüdür. Çünkü, işlevsellik ve yukarıda saydığımız hususlara dikkat edilmemiş bir eklentinin görüntüsü iyi olsa da hiçbir işinize yaramayacaktır. Ama siz yine de görüntüsü iyi olanları da düşünebilirsiniz (yukarıda ki maddeler ile birlikte).

Sanırım bu kadar konuşma yeter. Dilerseniz sizler için tavsiye edebileceğim wordpress soru cevap eklentisi seçeneklerine bakalım.

En İyi 4 Adet WordPress Soru Cevap Eklentisi

1. DW Q&A Soru Cevap Eklentisi

dw question & answer

Bu eklentiyi daha önce bir wordpress sitemde kullanmıştım. Eklentinin en iyi faydası SEO. Eğer bu eklenti ile güzel sorular ve cevaplar yazılırsa google’dan ciddi anlamda bir trafik geldiğine şahit oldum. Ancak, bu eklenti de bir sıkıntı var. O da blogunuzun veri tablolarına biraz yük getirmesi. Eğer iyi bir hosting kullanıyorsanız, sizin için pek sorun olacağını sanmıyorum.

Tavsiye Ederim

2. Sabai Discuss

Sabai Discuss

Ücretli wordpress soru cevap eklentisi olan Sabai Discuss da tavsiye edebileceğim bir eklentidir. Çok fazla özellik bulunmaktadır. Neredeyse blogunuzda bir sosyal platform oluşturmanıza imkan tanır.

Tavsiye Ederim

3. AnsPress

AnsPress

Benim pek tercih etmeyeceğim tarzda bir eklentidir. Çünkü, çok gereksiz bir çok özellik barındırıyor. Ama eminim ki bu tarz bir wordpress soru cevap eklentisi kullanmak isteyenler mutlaka vardır. Bu arada anspress oldukça popüler bir wp eklentisidir.

Tavsiye Etmem

4. CM Answers

CM Answers

Ücretli versiyonu ve ücretsiz versiyonu bulunmaktadır. Popüler bir eklentidir. Ama ben hiç kullanmadım. Bu yüzden pek bir şey söyleyemeyeceğim.

Fikrim Yok

Sonuç:

Sizlere tavsiye edebileceğim en iyi wordpress soru cevap eklentisi seçenekleri bunlardır. Bu eklentilerden herhangi birisini blogunuzda kullanabilirsiniz. Ben wpacemi.com için dw question & answer soru cevap eklentisini kullanıyorum. Ayrıca dw question & answer türkçe dilinde güncelleme de yaptım. WordPress eklenti türkçeleştirme yazıma bakarak sizlerde eklentilerinizi türkçe diline kolaylıkla çevirebilirsiniz.

1 YORUM

 1. Öncelikle yazınız için çok teşekkür ederim bir kaç sorum olacak ilk yazdığın eklenti ücretsiz mi bide dosya boyutu bize uyuyor mu uymuyor mu nasıl bakacaz yani boyutu kaç olursa bize uyar acaba çünkü site konusunda baya bı acemiyim birde sorgu sayısı derken tam olarak neyi kastettiniz ona nereden bakacağız hosting olarak tuohorst mini paket yani giriş paket hosting kullanıyorum acaba kaldırır mı ?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here