Ana sayfa Teknoloji Dropbox ile Kullanabileceğiniz Muhteşem Özellikler

Dropbox ile Kullanabileceğiniz Muhteşem Özellikler

1144
0
PAYLAŞ
Dropbox özellikleri
Dropbox özellikleri

Akıllı telefon ve tabletlerdeki yedekleme sistemlerinden en çok kullanılanlardan biri de Dropbox. Bilinmeyen birçok özelliğiyle kullanıcılarına kolaylık sağlıyor. Bu özelliklerden birkaç tanesi;

Download Hızını Belirleme

Dropbox uygulamasından indirme işlemi yapmak istediğiniz zaman “Ayarlar” kısmında indirme hızını dilediğiniz ölçüde ayarlayabilir, mevcut internet hızını diğer işlemlerde de aynı anda kullanabilirsiniz. Böylelikle indirme işlemi bitene kadar beklemenize gerek kalmaz ve size daha fazla hareket ve işlem alanı sağlar. İndirme hızını ayarlarken minimum düzeyde tutmamaya dikkat etmelisiniz. Minimum düzeyde yapılan indirme işlemi çok uzun sürecektir.

Dropbox Ücreti

Dropbox uygulaması başlangıç olarak kullanıcılarına 2 GB’lık bir depolama alanı sunar. Eğer “bu depolama alanı bana yetmez” diyorsanız. 1 TB’lık depolama alan paketi mevcut. Bu paketin fiyatı ise 9.99 Dolar. Eğer bu ücreti vermek istemiyorsanız ona da bir çözüm var. Dropbox’a davet edeceğiniz ve davetinizle üye olan arkadaşlarınızın her bir tanesine 500 MB ek depolama alanı ücretsiz olarak hesabınıza ekleniyor. Bu seçeneklerden size uygun olan biriyle depolama alanını yükseltmeniz mümkün.

Dosya Silme

Akıllı telefonunuz ya da tabletinizden sildiğiniz dosyaları Dropbox uygulaması 1 ay kadar daha kendi bünyesinde tutuyor. Yanlışlıkla sildiğiniz dosyaları geri almanıza olanak sağlıyor. Eğer kendi isteğinizle sildiğiniz dosyaların Dropbox uygulamasında 1 ay boyunca durmasını istemiyorsanız “Tamamen Sil” butonuna tıklayarak dosyaları kalıcı olarak sistemden kaldırabilirsiniz.

Dosya Paylaşımı

Özellikle çalışan kullanıcılar için oldukça yerinde bir özellik. İş arkadaşlarınızla ya da günlük hayattaki arkadaşlarınızla dosya paylaşımını etiketleyerek yapabilir, bunun üzerine arkadaşlarınızla yorumlaşabilirsiniz.

Dosya Yükleme

Dropbox uygulamasına dosya yüklerken mevcut olan alanınızı aşmamaya dikkat etmelisiniz. Zira fazla gelecek olan dosyayı yüklemeyecektir. Mevcut depolama alanınız yüksek ise web üzerinden yapacağınız yüklemelerin 10 GB ile sınırlı olduğunu belirtmekte fayda var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here