Ana sayfa Teknoloji Bulut Verilerinizi Kontrol Etmek için Kullanabileceğiniz 5 Ücretsiz Servis

Bulut Verilerinizi Kontrol Etmek için Kullanabileceğiniz 5 Ücretsiz Servis

1231
0
PAYLAŞ
bulut depolama
bulut depolama

Günlük hayatta kullanılan akıllı telefon ve tablet benzeri elektronik cihazlarda bulunan belgeler, videolar, fotoğraf gibi kişisel veriler oldukça fazla yer kaplamaktadır. Bu depolamalar sonucunda elektronik cihazların hafızaları artık yetersiz kalmaktadır. Bu hafıza problemlerinin sonucunda da elektronik cihazların performansı olumsuz yönde etkilenir. Bu durumdan kurtulmak için bulut teknolojisinden faydalanılabilir. Bulut teknolojisi sayesinde elektronik cihazların hafızalarında yer açarak sistem performansının düzelmesini sağlayabilirsiniz. Cihaz performansındaki artışın yani sıra önemli dosya ve kişisel verilerin bulut hesabına kaydederek aynı zamanda yedeklemesini de yapmış olacaksınız. Böylelikle elektronik cihazlarda oluşabilecek her türlü hasara karşı, bütün istenilen veriler korunmuş olacaktır.

Bulut Teknolojisi Nedir?

Bulut teknolojisi istenilen bütün dosya, resim, video ve benzeri kişisel verilerin online olarak depolanmasına imkan sağlayan teknolojidir. Bulut hesabındaki verilere istenilen cihazdan bağlanılabilir. Bulut hesabındaki verilere ulaşabilmek için kullandığınız cihazın internet bağlantısı olması gerekir. Bulut hesabı çevrim dışı kullanılamamaktadır. Ayrıca bulut teknolojisinden yararlana bilmek için bulut hesabı oluşturması gerekiyor.

Bulut Hesabı Oluşturma

Bulut hesabı oluşturabilmek için bilgisayarınız internet bağlantısı olması gerekiyor. Bulut hesabını mail adresinizi kullanarak oluşturabilirsiniz. Bulut veri depolama hizmeti veren birçok kuruluş vardır. Bunlardan günümüzde en çok tercih edilenleri;

  • Dropbox
  • Google Drive
  • iCloud
  • OneDrive
  • Box

Bu şirketlerin akıllı telefon ve tabletler için kullanım kolaylığı sağlayan uygulamaları mevcuttur. Tercih ettiğiniz bulut depolama programının kurulumunu tamamladıktan sonra mail hesabı ile kayıt olabilirsiniz. Gelen onay mailinin ardından bulut teknolojisinden istediğiniz gibi faydalanabilirsiniz. Bulut depolama alanlarından belli bir kotaya ulaşıncaya kadar ücretsiz faydalanılabilir. Eğer ücretsiz depolama alanı kotanızı doldurduktan sonra verilerinizi bulut hesabınıza kaydetmek isterseniz belirli bir ücret karşılığı ek depolama alanı satın almanız gerekecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here