Ana sayfa Teknoloji Android Telefonları Hızlandıran Yöntem !

Android Telefonları Hızlandıran Yöntem !

3723
0
PAYLAŞ
android telefon hızlandırma
android telefon hızlandırma

Teknolojinin gelişmesi ile akıllı cep telefonların kullanıcı sayısı da artmış oldu. Ucuz ya da pahalı olarak hemen hemen herkes bir cep telefonu sahibi olabiliyor. Bu telefonlar zaman geçtikçe yapılan işlemlerle beraber yavaşlayabiliyor. Bunu sorun haline getirmeye gerek yok. Yavaşlayan telefonu birkaç yöntem kullanarak hızlandırmak mümkündür.

Akıllı Telefonları Yavaş Halinden Kurtarma

Akıllı telefonları genelde yavaşlatan şeyler arka planda kullanmadığınız uygulamalardır. Kullanmadığınız ve çok ihtiyacınız olmayan uygulamalarınızı telefonda bekletmeyin. Siz bazen uygulamaların kapalı olduğunu zannedersiniz ama bu uygulamalar aslında arka planda çalışıyordur. Bu durum hem şarjınızı azaltır hem de telefonunuzu yavaşlatır. Android marketlerde milyonlarca uygulamayı indirmeye gerek yok. Bunu yaparsanız zaten telefonunuzun kullanılmayacak kadar yavaşladığını görürsünüz.

Telefonun yavaşlamasına sebep olan başka bir faktör ise ana sayfada bulunan widgetlerdir. Bu widgetler telefonunuzu yorar ve yavaşlatır. Mümkün olduğu kadar widgetleri azaltmalı hatta mümkünse kaldırmalı.

Android Telefon Hızlandırma Yöntemleri Nelerdir?

  • Pano temizliği yapın. Kopyaladığınız yazılar telefonunuzun pano kısmında haftalarca kalarak telefonunuzu yavaşlatır. Böyle bir durumun olması veri güvenliğini tehlikeye sokmakla beraber telefonunuzu da yavaşlamasına neden olur.
  • Animasyonları kapatma yoluna gidin. Telefonunuzda bulunan geliştirici seçeneklerinden bu seçeneği aktif hale getirin. Bunu yaparak telefonunuzu hızlandırın.
  • Ön bellekleri temizleyin. Telefonunuzda varsa Cleaner programı kullanın. Eğer yoksa bu uygulamayı indirin ve kullanmaya başlayın. Programı kullanmak istemiyorsanız ön bellek temizlemenin başka yolu da var. O da telefonunuzdan ayarlar bölümüne girerek kayıt yeri seçeneğini bulun. Burada bulunan önbelleğe atılan verilen bölümünden tüm ön belleği temizleyebilirsiniz. Bu yöntemi haftada en az bir kere olmak üzere uygularsanız telefonunuz hızlanacaktır.

Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra isterseniz telefonunuzu yeniden başlatın. İşe yaradığını göreceksiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here