Ana sayfa Adsense İpuçları Google adsense politika ihlalleri – 1 | Çözümü

Google adsense politika ihlalleri – 1 | Çözümü

2646
0
PAYLAŞ
adsense politika ihlali, google adsense politika ihlali, adsense politika ihlali çözümü, google adsense politika ihlali çözümü
adsense politika ihlali, google adsense politika ihlali, adsense politika ihlali çözümü, google adsense politika ihlali çözümü

Google adsense piyasadaki en güvenilir reklam firmalarından bir tanesidir. Bu güvenilirliğini kolay kazanmamıştır. Google adsense firması, yayıncılarını seçerken çok titiz davranmaktadır.

Ayrıca, yayıncılarını seçtikten sonra da yayıncı sitelerini sürekli denetlemektedir. Bu yüzden google adsense politikaları ile yayıncı siteleri daha iyi hale getirmeye çalışmaktadır.

Google adsense politikalarını ihlal eden yayıncıları ise önce uyarır. Eğer yayıncı site ihlal ettiği adsense politikasını düzetmemiş veya düzeltememişse “google adsense” hesabı süreli veya süresiz olarak kapatılır.

Eğer adsense hesabınız süresiz olarak kapatılırsa, bir daha adsense hesabı açamazsınız. Bu yüzden google adsense politika ihlallerine uymak için büyük gayret etmeniz gerekmektedir.

Şimdi sizlere en sık rastlanan google adsense politika ihlali ve çözümünü anlatacağım.

Adsense Politika ihlali için Gelen Mail

Bu adsense politika ihlali uyarısı genellikle şu şekilde gelir;

*****************

Sayın Kullanıcımız,

Bu bir uyarı mesajıdır. AdSense hesabınızı AdSense program politikalarımızla uyumlu·hale·getirmek için yapmanız gereken işlemler·vardır. Aşağıda, yapmanız gereken işlemlerle birlikte, ek bilgiler sunduk.

Etkilenen web sitesi: wpacemi.com

İhlalin söz konusu olduğu örnek sayfahttp://www.wpacemi.com/internetten-para-kazanma/google-adsense-onaylatma-yontemleri.html

Yapılması gereken işlem: Lütfen AdSense program politikalarına uymak için sitenizde hemen değişiklik yapın.

Mevcut hesap durumu: Etkin

İhlal açıklaması

Neden hesabımda bu işlem gerçekleştirildi:

Yayıncıların, kullanıcıların yanlışlıkla Google reklamlarını tıklamasına neden olmasına veya reklam birimlerine aşırı dikkat çekmesine izin verilmez. Bu aşağıdakilere benzer uygulamaları içerir:

Hesabımı güvende tutmak için hangi kaynakları kullanabilirim:

Çözüm:

  • Sayfa içeriğiyle ilgili bir bildirim aldıysanız lütfen içeriği sitenizden kaldırın veya reklamları politikaların ihlal edildiği sayfadan kaldırın.
  • Reklamların sitenizde uygulanma şekliyle ilgili bir bildirim aldıysanız lütfen uygulamanızda gerekli değişiklikleri yapın.

Değişiklikleri yaparsanız bizimle iletişim kurmanız gerekmez. Başka ihlaller de gerçekleşirse, yukarıda listelenen ilgili web sitesinde reklam sunumunun devre dışı bırakılabileceğini lütfen unutmayın. Hemen zaman ayırıp içeriğinizi incelemeli ve politikalarımızla uyumlu olduğundan emin olmalısınız.

Ayrıca, yukarıda belirtilen URL’nin yalnızca bir örnek olduğunu ve bu web sitesinin başka sayfalarında veya sahip olduğunuz diğer sitelerde aynı ihlallerin söz konusu olabileceğini bilmenizi isteriz. İleride bizden uyarı alma ihtimalini azaltmak için, tüm sitelerinizi inceleyerek uyumlu olup olmadıklarını kontrol etmenizi öneririz. İlginizi çekebilecek bazı yararlı kaynaklar aşağıda belirtilmiştir.

Politika uyarı bildirimlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için Yardım Merkezimizi ziyaret edin.

İş birliğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Google AdSense Ekibi

*****************

Kısaca bu ihlalin anlamı, sitemizdeki google reklamlarının kullanıcıya yanlışlıkta tıklama imkanı vermesidir. Bizim sitemizdeki google adsense politika ihlalinin sebebi aşağıdaki resimde görünmektedir.

Google adsense politika ihlalleri

Üstteki resimde de gördüğünüz gibi, 300×600 boyutundaki adsense reklamı, sitemizin sağ tarafını tamamen kaplamaktadır. Yani doğrudan kullanıcının reklamı tıklaması hedeflenmektedir.

Adsense Politika ihlali Çözümü

Bu google adsense politika ihlalini çözmek ise çok kolaydır. Yapmanız gereken tek şey, 300×600 reklamını sitemizin sidebar kısmında en üst kısıma koymak. Ben bu reklam boyutunun yerine 336×280 reklamı koydum ve adsense politika ihlalim tamamen çözüldü. Attaki resimde olduğu gibi.

adsense politika ihlali çözümü

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here