Ana sayfa Adsense İpuçları Adsense Pin Gelmedi ! +Çözümü

Adsense Pin Gelmedi ! +Çözümü

1358
0
PAYLAŞ
adsense pin gelmedi

Google adsense hesap sahipleri, belli bir kazanç eşiğine ulaşınca adsense pin doğrulama ile karşılaşacaktır. İlk pin adres doğrulamadır. Bir sonraki ise banka hesap doğrulama pinidir. Biz bu yazımız da sizlere adsense adres doğrulama hakkında bilgi vereceğiz.

Bazı nedenlerden dolayı adsense pin gelmedi sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Hatta tekrar tekrar pin istemenize rağmen adsense pin gelmiyor ise çözümünü yazımızda bulabilirsiniz.

Öncelikle sizlere adsense pin gelmedi sorununun sebeplerinden kısaca bahsedeceğim.

Adsense Pin Gelmedi Sorununun Sebepleri Neler Olabilir?

Sebep-1: Eğer adsense pin kodu gelmedi ise bunun en büyük sebebi adsense hesabınızda ki adresinizin yanlış olmasıdır.

Çözüm-1: Bu sorunu çözmek çok kolay. Adsense hesabınıza giriş yapıyorsunuz ve ana panelden “Ödemeler” bölümüne tıklıyoruz. Açılan sayfanın altında yer alan “Ayarları Yönet” kısmına tıklıyoruz. Ardından açılan sayfadan ise “Ad ve adres” kısmını düzenle diyerek adresimizi düzenliyoruz. Ardından tekrar pin isteyebiliriz. Altta ard arda resimleri ekledim.

adsense pin gelmiyor

adsense pin kodu gelmedi

Sebep-2: Adresinizi yazarken “ğ,ç,ü,ş” gibi türkçe karakterler kullanmışsanız yine adsense pin gelmedi sorunu ile karşılaşabilirsiniz.

Çözüm-2: Bunun çözümüde aynı bir üstte ki gibi adres bilgilerinizi güncelleyerek aşabilirsiniz.

Sebep-3: Adresim doğru ama bir türlü adsense pin gelmedi diyorsanız bunun da bir çözümü var.

Çözüm-3: Google adsense adres değiştirme ile yeni, farklı ve ulaşılabilir bir adres bilgisi girerek yeni adresinize pin isteyebilirsiniz. Adsense adres değiştirme hiçbir sorun teşkil etmez.

Sebep-4: Ne yaparsam yapıyım adsense pin gelmiyor diyorsanız, bunun da çözümü var.

Çözüm-4: Eğer 3-4 hatta 5 defa pin istemenize rağmen adsense pin gelmedi diyorsanız, kimlik doğrulama ile hesabınızı doğrulayabilirsiniz. Bunun için adsense hesabınızda ki üstte çıkan uyarı bar’ında ki “işlem” butonuna basıyorsunuz. Ardından açılan sayfanın en altında “bu formu” yazan linke tıklayarak kimlik doğrulama ile hesabınızı doğruluyorsunuz. Alta ekran resimlerini sırasıyla koydum.

adsense pin isteme

adsense adres değiştirme

Google adsense pin gelmedi diyenler için olası sorunlar ve çözümler bunlardır. Aklınıza takılan tüm sorular için sayfamızın yorum kısmını kullanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here