Ana sayfa Blog İpuçları WordPress İletişim Formu Ekleme | +Resimli

WordPress İletişim Formu Ekleme | +Resimli

1806
0
PAYLAŞ
wordpress iletişim formu ekleme, wordpress iletişim formu, wordpress iletişim formu oluşturma, wp iletişim formu, wp iletişim formu ekleme, wp iletişim formu oluşturma, wordpress iletişim formu eklemek, wordpress contact form, web sitesi iletişim formu oluşturma, wordpress iletişim sayfası, iletişim formu oluşturma, contact form 7 smtp, wordpress iletişim formu eklentisi, wp contact form

WordPress iletişim formu ekleme için ilk olarak wordpress iletişim sayfası oluşturmanız gerekmektedir. Çünkü, wp iletişim formu ‘nu iletişim sayfamızda kullanacağız. Tabi, siz aynı yöntemle farklı formlar oluşturarak farklı amaçlar için yine farklı sayfalarda da kullanabilirsiniz. WordPress iletişim formu ekleme için eklenti kullanacağız. Bu eklentinin ismi ise wordpress contact form 7 eklentisidir.

1 milyondan fazla indirilen bu eklenti sayesinde wordpress iletişim formu ekleme işlemi oldukça kolay ve güvenilir bir hal alıyor. Wpacemi.com sitemizi, benim gibi acemiler için kurduğumdan dolayı, wordpress iletişim formu ekleme işlemini de çok detaylı ve bol resimli olarak anlatacağım.

WordPress İletişim Formu Eklentisi Kurulumu | Contact Form 7

İlk olarak wordpress admin panelde ki sol menüden Eklentiler>Yeni Ekle bağlantı yolunu izliyoruz.

Not: Resimlere tıklayarak daha büyük boyutta görebilirsiniz.

wordpress iletişim formu

Daha sonra karşımıza gelen sayfanın sağ üst kısmında ki arama barına “contact form 7” yazıyoruz ve eklenti karşımıza geliyor. Wp contact form 7 eklentisinin sağ üst köşesinde “Hemen Yükle” yazan yere tıklıyoruz ve iletişim formu eklentisini yüklüyoruz.

wordpress iletişim formu 11

Eklenti yüklendikten sonra, “Hemen Yükle” yazan butonun yerine “Etkinleştir” butonu gelecektir. Biz tekrar “Etkinleştir” butonuna tıklıyoruz ve wp contact form 7 eklentisini aktif hale getiriyoruz.

wordpress iletişim formu 21

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, admin panelin sol ana menüsüne yeni bir menü daha eklenecektir. Bknz: Alttaki resim.

wordpress iletişim formu 31

İletişim yazan yerin üzerine mouse ile geliyoruz ve açılan menüden “iletişim formları” yazan yere tıklıyoruz.

wordpress iletişim formu 41

Ve eklentimizin iletişim formları sayfasına geliyoruz. Bu sayfada zaten hali hazır da 1 adet otomatik oluşturulmuş iletişim formu mevcut. Biz hiç uğraşmadan bu iletişim formu üzerinde değişiklik yapacağız.

wordpress iletişim formu 51

WordPress İletişim Formu Oluşturma

WordPress iletişim formu ekleme ‘den önce, mevcut iletişim formu üzerinde değişiklikler yapmamız gerekecektir. Şimdi sırasıyla bunları yapalım.

İlk olarak “iletişim formları” sayfasında bulunan “iletişim formu 1” yazan forma tıklıyoruz. Ardından karşımıza aşağıdaki sayfa geliyor. Biz bu sayfada hiçbir değişiklik yapmayacağız, çünkü bizim için yeterli bilgiler var.

Ama ilerleyen yazılarımızda contact form 7 üzerinde yapılabilecek değişiklikler hakkında detaylı ve resimli anlatım yapacağım.

wordpress iletişim formu 61

Form” sekmesinde hiçbir değişiklik yapmadık. Bir sonraki “Posta” yazan sekmeye tıklıyoruz. Buradaki ayarları aynen aşağıdaki resimde olduğu gibi uyguluyoruz.

wordpress iletişim formu 71

Henüz wordpress iletişim formu ekleme işlemimiz bitmedi ama son aşamaya geldik sayılır. Yine bir sonraki “iletiler” yazan sekmeye tıklıyoruz. Bu kısımda dilediğiniz gibi değişiklik yapabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış bir şey. İletiler kısmının teknik açıdan forma hiçbir etkisi yoktur.

wordpress iletişim formu 81

Son olarak “Ek Ayarlar” sekmesi var. Eğer bir webmaster değilseniz bu kısma hiçbir şey yazmayın. İletişim formumuzu kaydedelim ve wp iletişim formu oluşturma işlemini bitirelim.

İletişim Sayfasına WordPress İletişim Formu Ekleme

Şimdi işin en kolay kısmına geldik. Oluşturduğumuz iletişim formunu sitemizin iletişim sayfasına ekleyeceğiz. Bunu yapmak için iletişim formumuzun kısa kodunu kopyalayacağız. Aşağıdaki resimde olduğu gibi kodu kopyalıyoruz.

wordpress iletişim formu 91

Daha sonra admin panel sol menüden Sayfalar>Tüm Sayfalar yolunu izliyoruz. Buradan iletişim formunu ekleyeceğimiz sayfa olan “iletişim” sayfasını seçiyoruz.

wordpress iletişim formu 101

Daha sonra, kopyalamış olduğumuz kısa kodu buraya yapıştırıyoruz ve ardından sayfayı “Güncelle” deyip kaydediyoruz.

wordpress iletişim formu 1101

Sonuç

WordPress iletişim formu ekleme işlemleri işte bu kadar kolay. Kafanıza takılan sorular olursa lütfen çekinmeden yorum kısmından sorun.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here