Ana sayfa Teknoloji Windows Phone Kaybolursa Yapmanız Gerekenler

Windows Phone Kaybolursa Yapmanız Gerekenler

1080
0
PAYLAŞ
Windows Phone Kaybolursa
Windows Phone Kaybolursa

Mobil cihazlar günümüzde pratik, kompakt ve birçok işlevi yerine getirecek kadar gelişmiş olduğu için yeri geldiğinde bir bilgisayar kadar işlevsel olabiliyor. Telefonlar, hayatımızda önemli bir konumda yer almıştır ve yer almaya devam etmektedir. Bu gelişmiş cihazlar, boyut olarak küçük olmasından dolayı sürekli kaybolması kullanıcılara çok zor anlar yaşattığı gibi yokluğunu da büyük bir şekilde hissettiriyor. Uzun süre arayıp bulunmadığında çalınıp veya çalınmadığını düşünüp dururuz. Bu düşünce kullanıcıları hem korkutuyor hem de yanlış şeyler yapmasına yol açabiliyor.

Windows Phone Kaybolursa Ne Yapılmalı

Günümüzdeki telefonlar, donanımsal ve sistematik olarak çok gelişmiş ve küçük ebatlara sahip olduğu için elimizdeki o küçücük cihaz bir anda göz önünden kaybolabiliyor. Bu olay, her telefon kullanıcısının başına geldiğinden dolayı telefon şirketleri bu duruma el atmıştır. Android, İOS cihazlar olduğu gibi Windows cihazlarda da bu tür kayıp olaylar meydana gelebiliyor. Windows Phone‘da diğer telefonlardan farklı olarak cihazda yer tespit etme sistemi mevcuttur.

Windows Phone’da Yer Tespit Etme Sistemi

Windows Phone’da ayarlara girip telefonumun konumunu “tespit et” özelliğini aktif ettiğinizde cihazınızın nerede olduğunu bulmanız mümkün olabiliyor. Bu yöntem Windows Phone’da Telefonumu bul, telefonu arayıp, çaldırmak hatta Windows Phone’u da silebilirsiniz.

Windows Phone’da batarya çıkarılır veya biterse ne yapılmalı

Telefonların pili çok çabuk bitmesi her cihazda olduğu gibi Windows Phone’larda da mevcut. Çalınan, kaybolan ya da ulaşılamayan Windows Phone için batarya çıkarılır veya biterse yapılacak pek bir şey yoktur. Windows’un Yer tespit etme sistemi çalışması için cihazın sinyal alıyor olması gerekiyor. Şayet pil biterse veya çıkarılırsa bu sistem çalışmadığı gibi cihazı da bulamayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here