Ana sayfa Teknoloji Google Drive Nedir? Google Drive Ne İşe Yarar?

Google Drive Nedir? Google Drive Ne İşe Yarar?

1605
0
PAYLAŞ
google drive ne işe yarar, google drive nedir, google drive ne demek, google drive
google drive ne işe yarar, google drive nedir, google drive ne demek, google drive

Google drive ne işe yarar?

Sürekli olarak, yanınızda bir takım bellekler taşımak yerine çevrimiçi olarak tüm dokümanlarınızı, saklayabileceğiniz dilediğiniz yerden görüntüleyip, indirebileceğiniz kullanıcılarına ücretsiz olarak 15 GB depolama imkânı sağlayan çevrimiçi depolama servisidir.

Bu sayede, Google drive üzerinde sakladığınız tüm dokümanlar siz silmediğiniz sürece kaybolmaz ve zarar görmezler. 24 Nisan 2012 de tüm kullanıcıların hizmetine açılmıştır. Kullanışı oldukça basittir. Bu neden ile ihtiyaç duyan herkes kısa bir sürede kullanmayı öğrenebilir.

Google Drive Kullanmak İçin Kayıt İşlemleri Nedir?

Drive uygulamasını kullanabilmeniz için öncelikle bir Google hesabı oluşturmanız, mevcut bir hesabınız var ise de, Google drive üzerinden bu bilgilerinizle giriş yapmanız gerekmektedir. Tüm kullanıcılar için 15 GB ücretsiz depolama hakkı vermektedir.

15 GB alan yetmez diyen kişiler, ücretli olarak daha fazla depolama alanına sahip olma hakkına da sahiptir. Kayıt işlemlerinde sizden hiç bir şekilde belge yâda ücret talep edilmez. Sisteme girerek istenilen bilgiler doldurulur ve bir Google Drive hesabına sahip olabilirsiniz.

Google Drive Nasıl Kullanılır?

Google drive kullanmak için, sadece bilgisayar sahibi olmanız gerekmemektedir. İnternet erişimi olan mobil cihazlarınızdan da Google drive kullanabilirsiniz. Tarayıcı üzerinden kullanmak için, herhangi bir tarayıcı üzerinden Google drive uygulamasına giriş yaptıktan sonra, dosya yüklemesi yapabilir, gerekli dosyalarınıza erişim sağlayabilir ve yapılan değişiklikleri takip edebilirsiniz.

Mobil cihazlarınız üzerinden erişim sağlamak için, uygulama marketlerinden Google drive uygulamasını ücretsiz olarak indirebilir ve bilgilerinizi girdikten sonra erişim sağlayabilirsiniz. Mobil cihazlarınız ile senkronize özelliğini kullanarak, daima güncel tutabilir ve birçok kayıtlı dosyanıza erişebilir, indirebilir ve başkaları ile paylaşma imkânında sahip olabilirsiniz.

Bilgisayar üzerinden kullanabilmeniz için, tarayıcı yardımı ile yâda Google drive bilgisayar sürümünü indirerek kullanabilirsiniz. Google dirveda bir dosya oluşturarak içerisine koyduğunuz tüm dosyalarınızı arkadaşlarınızın görmesini de sağlayabilirsiniz.

Google Drive Avantajları Nelerdir?

Ücretsiz depolama alanı sayesinde ve Google’ın tüm servisleri ile de uyumlu olması sayesinde tüm uygulamalarda sorunsuz olarak kullanılabilmektedir. Whatsapp, mailler gibi birçok uygulama ile eş zamanlı kullanabilir ve yedeklemeleri alabilirsiniz.

Sürekli yanınızda harici bir bellek taşımak yerine, dilediğiniz yerden ulaşmak istediğiniz belgeleri drive a yedekleyerek internet erişimi olan her yerden ulaşabilir ve bir ömür dosyalarınız zarar görmeden saklayabilirsiniz. Bu uygulamayı internete sahip olan bir flash bellek olarak kullanabilirsiniz.

Google Drive Güvenli Midir?

Google size ait olan hiç bir belge ve dokümanları üçüncü kişiler ile paylaşmaz ve erişmelerine izin vermez. Siz onay vermediğiniz sürece drive saklı olan dosyalarınız sadece kendinizin sisteme erişim sağlanmasından sonra görebilirsiniz.

Hesap bilgilerinizi kayıp etmediğiniz ve çaldırmadığınız sürece güvenlik konusunda endişe yaşamanıza gerek yoktur. Dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden internet bağlantısı olan tüm cihazlarınızdan kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. Güvenlik endişeniz var ise, Google’ın hesabınız güven altına almasını sağlayan birçok yöntemini kullanarak, bu düşünceden kurtulabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here