Ana sayfa Teknoloji Google Assistant’ı Çok Daha Güçlü Hale Getiren 8 Muhteşem Özellik

Google Assistant’ı Çok Daha Güçlü Hale Getiren 8 Muhteşem Özellik

1070
0
PAYLAŞ
Google Assistant
Google Assistant

1- Alexa’ya Karşı Üçüncü Parti Özellikler

Google Home’un Echo’ya karşı en büyük zayıf yönü üçüncü taraf desteğinin eksikliğidir. Bu noktada, Amazon Alexa da bir adım önde. Yeni bir özellik eklenerek uygulamalar artık Yardımcı deneyimine eklenebilir. Akıllı telefonunuzda Google hizmetleri ile sıkı bir entegrasyon dönemine hazır olun. Dahası, yardımcılar aracılığıyla daha fazla cihaza ve uygulamaya erişebiliriz.

2- Google Home ile Telefon Görüşmesi Yapabilme

Google Ana Sayfa artık kişi listeniz ile doğrudan etkileşimde bulunabilir ve telefon görüşmeleri yapabilir. Ayrıca bunun için özel bir başvuru yapmamız gerekmiyor. Hızlı bir telefon görüşmesi yapmak isteyenler için mükemmel bir özellik olarak gösterebiliriz. Önümüzdeki aylarda da ABD ve Kanada’da başlıyor.

3- Siz Sormadan Yardımcı Olacak

Bugün bir kanlı ve canlı asistanı iseniz, yalnızca sizin istediğiniz toplantıları veya randevuları hatırlamakla kalmaz, aynı zamanda zamanı geldiğinde bunu size bildireceksiniz. Google Ana Sayfa, bu özelliği Professional aktif bildirimler yoluyla kazanmaktadır. İstemiyorsanız bile, Asistan toplantısında sizi uyaracaktır.

4- Google Lens Kameralara Geliyor

Google Lens, bu yılın en dikkat çeken promosyonlarından biriydi. Kamerayı açıp bir nesneye gelince, Google Lens size nesnenin ne olduğunu anlatır ve bir konser düzenlemek isterseniz, poster resmine yaklaşarak bilet kazanabilirsiniz. Dahası, çevirmek için yabancı diller de kullanılabilir.

5- Google Assistant’ın iOS Macerası da Başladı

Geçmişteki söylentiler doğruydu ve Google Asistanı şimdi iOS işletim sistemli cihazlar için kullanılabilir. Bu yenilik, Apple’ın Siri asistanına biraz zorluk çıkartabilir, ancak Google bazı API kısıtlamalarına sadık kalabilir. Apple sınırsız özgürlük verdiğinde!

6- Daha Fazla Bölgeye Açıldı

Google’ın uluslararası faaliyetlerini hızlandırmak için Google Asistanı eklemek mucize değil. Dünya, yalnızca İngilizce konuşanların yaşadığı bir yer olmadığı için sunulan hizmetlerin yerelleştirilmesi de çok önemlidir. Bu bağlamda şirket, uygulamanın nimetlerini Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya ve Japonya’ya açıyor. Önümüzdeki yıllarda Brezilya Portekizcesi, Fransızca, Almanca, Japonca, İtalyanca, Korece ve İspanyolca da diller ekleyecek.

7- Soruların Cevabını Yazarak Almakta Mümkün

Bazen bir sanal asistan çağırmak istediğinizde, ortam kullanılamayabilir. Belki sakin bir bölgedesiniz ve sanal asistana nasıl telaffuz edeceğinizi bilmediğinizi sormak istiyorsunuz. Endişelenmeyin, şimdi Google Asistan’da soru sorabilirsiniz.

8- Chromecast ile Görsel Yanıtlar

Sesli bir şekilde yanıt almak Google Home ve telefonlar için gayet güzel bir özelliktir. Ancak Bazı zamanlar resimsel yardıma da ihtiyaç duyulabilir. Örneğin Asistana hava durumu veya bugün günlerde ne diyerek cevaplarınızı alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here