Ana sayfa Teknoloji Bulut Depolama Servisleri Arasında Veri Transferi Nasıl Yapılır?

Bulut Depolama Servisleri Arasında Veri Transferi Nasıl Yapılır?

1397
0
PAYLAŞ
bulut depolama servisleri
bulut depolama servisleri

Depolama servisleri arasında en çok tercih edilenlerden Google Drive, Dropbox ve OneDrive gibi uygulamaların zaman zaman servis dışı kaldığı ya da erişim yasağı geldiği olmuştur. Bu gibi sebeplerden ötürü depolama servisleri arasında veri aktarımı yapmak riski daha aza düşürür. Böylelikle kullandığınız depolama servisine erişim yasağı getirilirse diğer uygulamayı kullanarak dosyalarınıza ulaşabilirsiniz.

Geçtiğimiz senelerde Dropbox depolama servisine gelen erişim yasağı kullanıcılarını zor durumda bırakarak birçok bilgi ve dosyalarına erişememelerine sebep olmuştu. Depolama servislerini devamlı olarak kullanan kişiler cihaz değişimi sırasında da verilerini tuttuğu hesabın şifresini hatırlamakta güçlük çektiği sırada diğer uygulamalara başvurabiliyor.

Yeni cihaz kurulumunda depolama servisinde bulunan tüm dosyaları tekrar yüklemek oldukça zor bir iş olabiliyor. Bunun gibi olumsuz durumlardan risk almadan kurtulmak için depolama servisleri arasında veri transferi yapabilmek “Multi Cloud Manager” uygulamasıyla çok basit. Üstelik uygulama ücretsiz ve kullanıcılarına karşı oldukça bonkör.

Kayıt Olma

İster akıllı cihazınıza uygulamasını yükleyerek, ister web sitesinden kayıt olmanız mümkün. “Kayıt Ol” butonundan kendinize ait bir profil sayfası oluşturmanız yeterli olacaktır. Kayıt olurken aktif olarak kullandığınız bir e-posta adresi vermeniz önemli. Keza e-posta adresinize yollanacak olan aktivasyon koduna tıklamanız ve üyeliğinize aktive etmeniz istenecektir.

Servis Seçimi

Kullandığınız depolama servislerini “Multi Cloud Manager” hesabınıza bağlamanız yeterli olacaktır. Diğer depolama servislerinizdeki bilgi ve dosyalar programa kopyalanır.

Veri Aktarımı

Kullandığınız depolama servislerini programa bağladıktan sonra ister taşıma ister kopyalama işlemi için dilediğiniz bir depolama servisini seçmeli ve hedef servise atmanız gerekir. Taşıma ya da kopyalama işlemi sayfada gözükecektir.

Dosya Boyutu

Dilediğiniz büyüklükte dosyaları “Multi Cloud Manager” hesabınıza kopyalayabilir ya da taşıyabilirsiniz. Bu uygulama size 10 TB’lık bir hafıza alanı sunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here