Ana sayfa Pazarlama WordPress Siteniz için Harika Reklam Banner Yapma Yöntemleri

WordPress Siteniz için Harika Reklam Banner Yapma Yöntemleri

1629
0
PAYLAŞ
banner yapma, banner hazırlama, banner örnekleri, banner şablonları, ücretsiz banner yapma, profesyonel banner yapma, kurumsal firma banner, mobil uygulama tanıtım banner yapma
banner yapma, banner hazırlama, banner örnekleri, banner şablonları, ücretsiz banner yapma, profesyonel banner yapma, kurumsal firma banner, mobil uygulama tanıtım banner yapma

WordPress ile blog veya site açtıktan sonra, yapmanız gereken şeylerden biriside sitenizin tanıtımıdır. Sitenizi veya blogunuzu tanıtmanın birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerden en bilineni ise reklam banner kullanılarak yapılan görsel tanıtımlardır.

Ancak, herkes profesyonel bir grafik tasarımcı olmadığı için banner yapma konusunda ciddi sıkıntılar çekebilir. Bende sizler gibi grafik tasarımından anlamam. Ve hatta grafik tasarımı denilince aklıma gelen tek şeyin paint olduğunu da söyleyebilirim.

Şimdi sizlere kolay ve etkileyici banner yapma konusunda ilk yöntemi anlatacağım. Bu yöntem belki bazılarınızı zorlayabilir. Ama birçok kişi içinde oldukça kolay olduğunu belirtebilirim.

Diğer yöntem ise oldukça kolay bir yöntem olan online banner yapma yöntemidir. Online banner yapma yöntemini ilerleyen yazılarımda anlatacağım.

Photoshop veya İllustrator ile Banner Yapma

Şimdi bu başlığı görünce birçoğunuzun gözü korkabilir. Sakın korkmayın. Profesyonel bir tasarımcı olmanıza gerek yok. Şimdi yukarıdaki 2 programda benzer kullanıma sahiptir. Zaten ikiside adobe firmasının bir ürünüdür. Bu programlar oldukça pahalıdır. Ama bunları para vermeden de kullanabilirsiniz. Neticede yukarıdaki programlar ile sadece küçük ve basit işler yapacaksınız ve neden milyarlarca lira veresiniz ki. Ama profesyonel olarak kullanacaksanız mutlaka lisanslı olarak almalısınız.

Yukarıdaki programları torrent veya alternatif yöntemler ile birçok web sitesinden indirebilirsiniz. Ben size programların nasıl indirileceğini kesinlikle anlatmayacağım. O yüzden bu kısmı geçiyorum ve yukarıdaki programların sizde var olduğunu varsayıyorum.

Şablonlar ile Profesyonel Banner Yapma

Şimdi gelelim işin tasarım kısmına. tasarım demek illa sıfırdan bir şey yapmak değildir. Var olan bir şeyin renklerini dahi değiştirseniz tasarım yapmış olursunuz.

İşte burada sizlere oldukça kolay ve ucuz olan bir yöntemi anlatacağım.

İlk olarak envato market dediğimiz bir site var. Bu site oldukça güvenilir ve dünyanın birçok yerinden birçok tasarımcı ve yazılımcı kendi yaptığı işleri legal yollardan satıyor.

Bizde banner’ımızı buradan satın alacağız. Aşağıya 3 adet banner örneği koydum. Bu bannerlardan her hangi birisini satın alarak, üzerinde istediğiniz gibi değişiklikler yapabilirsiniz. Ayrıca satın aldığınız banner sadece 1 adet değil, tam set olarak alıyorsunuz. Satın aldığınız banner setinin içerisinde 300×250, 336×280, 300×600 v.b… birçok boyuttuda almış oluyorsunuz.

Alttaki banner’ların çok güzel bir özelliği var. Üzerinde gördüğünüz her şeyi kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Profesyonel olmanıza gerek yok.

Aynı paint mantığı gibi kullanabilirsiniz. Tabi bir kaç tane ekstra bilgiye de ihtiyacınız olacak. Onları da bu yazımın en alt kısmından resimli olarak paylaştım. Benim yaptığım gibi yapabilirsiniz.

Profesyonel Banner Örnekleri ve Banner Şablonları

Burada yapacağım sıralama sadece geneldir. 1 numara çok iyidir anlamında bir sıralama değildir, karışıktır.

1. Business Ads Banners (Firma ve Şirket Banner Örnekleri)

Örnek-1: 

Alttaki reklam banner seti tam tamına 18 çeşit banner’dan oluşuyor. Örnek banner içerisinde bulunan görseli farklı bir görsel ile kolaylıkla (kopyala/yapıştır mantığı ile) değiştirebilirsiniz. Ve üzerinde yazan tüm yazıları ve renkleri de dileğiniz gibi kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Oldukça düşük bir fiyata sahip olan bu banner sadece 5 Dolar’dır. Siz piyasada böyle bir iş yaptırmaya kalksanız en az 300-400 TL harcarsınız. Eğer alttaki banner setlerinden herhangi birisini veya birini satın almak isterseniz, her görselin altına ilgili linkleri ekledim. O linkler aracılığı ile satın alabilirsiniz. Bir sonraki yazımda aşağıdaki örnekler üzerinden resimli bir anlatım yapacağım.

reklam banner örnekleri

Canlı Demo ve Satın Almak İçin Tıklayın

Örnek-2:

Vereceğimiz bir diğer örnek yine kurumsal firma ve siteler için banner yapmak isteyenlere hazırlanmış. Bu banner seti de tam olarak 17 çeşitten oluşuyor. Her bir banner çeşidinin üzerinde dilediğiniz gibi ayrı ayrı değişiklik yapabilirsiniz. Oldukça basittir.

kurumsal firma banner yapma

Canlı Demo ve Satın Almak İçin Tıklayın

2. Mobil Uygulama Tanıtım Banner Örneği ve Şablonu

Eğer mobil uygulamanız varsa, gerçekten özenle hazırlanmış olan harika bir mobil uygulama banner şablonunu sizlerle paylaşıyorum. Bu reklam banner örneğide aynı yukarıdakiler gibi üzerinde kolaylıkla değişiklikler yapılabilir. Mobil uygulamalarınızı bu reklam banner şablonu ile tanıtabilirsiniz.

mobil uygulama reklam banner örneğiCanlı Demo ve Satın Almak İçin Tıklayın

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here