Ana sayfa Blog İpuçları Wpacemi.com Ne İşinize Yarıyacak | İlk Yazımız

Wpacemi.com Ne İşinize Yarıyacak | İlk Yazımız

913
0
PAYLAŞ
wpacemi.com-tanitim-yazisi
wpacemi.com-tanitim-yazisi

Merhaba arkadaşlar. Blogumuzun ilk yazısını yazmak için herhangi bir konuda karar veremedim. Bende ilk yazımız olarak, blogumuzu kısaca anlatan ve amacımızın net olarak ne olduğunuz belirten kısa bir tanıtım yazısı yazmaya karar verim.

Wpacemi.com benim gibi acemiler için tarafımdan oluşturulmuş wordpress hakkında içerik paylaşılan bir sitedir. Blogumda benim başıma gelen wordpress sorunları ve çözümleri hakkında bilgiler yer almaktadır. Biliyorsunuz ki bir nüsubet bin nasihatten iyidir. Yani insan kendi edindiği tecrübeleri kolay kolay unutmuyor.

Blog açmanın bir amacı olmalı ve benim bu blogu açmamın sebebi de kısaca budur.

Wpacemi.com’da Hangi Bilgilere Yer Vereceğiz?

Wpacemi.com da wordpress hakkında her türlü bilgiye yer vereceğim. Örneğin wordpress blog nasıl açılır? ücretsiz wordpress kurma rehberi, wordpress eklentileri, wordpress temaları ve wordpress sorunları ile çözümleri hakkında bilgilere yer vereceğim.

Tüm bunları yaparken 1 adet deneme wordpress blogumuz olacak ve tüm denemeleri hep birlikte o blog da yapacağız. Kısaca deneme yanılma yöntemi ile hep birlikte öğreneceğiz.

Peki wpacemi de sadece wordpress hakkında yazılar mı yayınlanacak?

Tabiki hayır. WordPress ağırlıklı yazılar yayınlayacağım ama diğer platformları da ön plana çıkartmaya çalışacağım. Örneğin google’ın ücretsiz bir hizmeti olan blogger sistemini de detaylı olarak anlatacağım. Toplamda ilk etapta 2 adet deneme sitemiz olacak. Bunlardan ilki wordpress ve diğeri blogger olacak. Ama wordpress’e daha çok ağırlık vereceğim.

Peki başka neler olacak?

Bunlar bir site kurmak için temel bilgi ve tecrübelerdir. Birde işin maddi boyutu var. Yani sitenizden para kazanmak! Wpacemi blogumuzda web sitenizi nasıl pazarlayacağınızı, sizlere kendi tecrübelerim ışığında anlatacağım.

En basiti, banner reklam görsellerini profesyonel olarak hazırlayabileceğiniz platformları tanıtacağım. Hatta bunların nasıl kullanıldığı hakkında da resimli anlatımlar yapacağım.

Sitenize reklam alırken nelere dikkat edeceğinizi, kurumsal firmalardan nasıl reklamlar alabileceğinizi anlatacağım. Tüm bildiğim pazarlama yöntemlerini sizlere detaylı olarak anlatacağım.

Sadece bu kadar mı?

Hayır, sadece bu kadar olur mu! Biliyorsunuz ki 1 konu hakkında internette belki de 1000’lerce yazı bulabilirsiniz. Eğer siz yazınızın okunmasını istiyorsanız arama motorlarında da ilk sayfa ve hatta ilk sıralarda çıkmalısınız. Peki bunu nasıl yapacaksınız? İşte burada SEO kavramı devreye giriyor. Yazılarınızı seo uyumlu olarak nasıl yazacağınızı, yazdığınız yazıları site içinden ve site dışından nasıl destekleyeceğinizi anlatacağım.

Blogunuz için ücretsiz ve kaliteli backlink alma yöntemlerini anlatacağım. Türkiye’nin en büyük sitelerinden nasıl backlink alabileceğinizi anlatacağım. Kısaca blogunuzun arama motorlarında görünürlülüğünü arttırmak ve daha çok kullanıcıya nasıl ulaşacağınızı anlatacağım.

Tüm bunları white seo teknikleri ile yapacağız !

Sanırım hepsi bu kadar!

Sayılır. Biliyorsunuz ki wpacemi.com kişisel bir blog sitesidir. Bu yüzden güncel bazı konulara da yer vereceğim. Korkmayın 🙂 güncel haberler değil tabi ki. Örneğin gittiğim bir sinema filmi hakkında görüşlerimi ve yorumlarımı da (takdir ederseniz eğer) sizlerle paylaşmayı düşünüyorum. Böylece yorumlarımdan benim karakterimi de az çok anlamış olursunuz.

Evet, sizlere wpacemi.com’da neler paylaşacağımı kısaca anlattım. Umarım hep birlikte başarıya doğru büyük adımlarla koşarız !

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here