Ana sayfa Blog İpuçları WordPress Sayfaya Yorum Bölümü Ekleme !

WordPress Sayfaya Yorum Bölümü Ekleme !

2572
7
PAYLAŞ
wordpress sayfaya yorum bölümü ekleme

WordPress sayfaya yorum bölümü ekleme nasıl yapılır? Neden yapılır?

WordPress sitelerinde yorumlar çok önemlidir. Sitenize farklı kullanıcılar tarafından ne kadar çok yorum yapılırsa, sitenizin değeri de o kadar çok artar. Hatta alexa sıralamanız bile hızlı şekilde düşer.

Bu yüzden wordpress sitelerinde yorumlar çok önemlidir. WordPress’te yazılarda yorumlar aktiftir. Fakat, birçok wordpress sitesinde sayfalarda yorumlar kapalıdır.

Bazen bazı sayfalarda da yorum kısmını açmak isteyebilirsiniz. Örneğin, ben ücretli wordpress kurulumu sayfamda yorumları açmak istiyorum. Çünkü, benden daha önce hizmet almış kişilerin bu sayfama yorum yapmaları benim için çok önemli. Şimdi sizlere wordpress sayfaya yorum bölümü ekleme nasıl yapılır anlatacağım.

WordPress Sayfaya Yorum Bölümü Ekleme | Çok Basit

Herhangi bir wordpress sayfaya yorum bölümü ekleme için ilk yapmamız gereken, yorum bölümünü aktif edeceğimiz sayfaya girmektir. Tabi admin panelden.

İlk olarak Admin Panel > Sayfalar > Tüm Sayfalar yolunu izliyoruz.

wordpress sayfaya yorum bölümü ekleme-1

Karşımıza tüm sayfalar gelecektir. Burada hangi sayfada yorumları açmak istiyorsanız o sayfayı seçiyorsunuz. Ben “Ücretli WordPress Kurulumu” sayfamda yorumları aktif hale getirmek istiyorum. Bu yüzden, bu sayfayı düzenlemek için sayfaya giriyorum.

wordpress sayfaya yorum bölümü ekleme-2

Daha sonra sayfamı düzenleyeceğim bölüm açılacaktır. Burada, sayfanın sağ üst kısmında bulunan “Ekran Tercihleri” butonuna basıyorum.

wordpress sayfaya yorum bölümü ekleme-3

Ekran Tercihleri butonuna bastıkdan sonra aşağı doğru bir bölüm açılacaktır. Yeni açılan bu bölümde yer alan Tartışma ve Yorumlar yazan yerlerin yanındaki kutucukları işaretliyorsunuz yani aktif hale getiriyorsunuz.

wp sayfaya yorum bölümü ekleme-1

Bu kutucukları işaretledikten sonra, aynı sayfanın alt kısmına bakacağız. Sayfanın altında yeni bir bölüm daha açılacaktır.

Yeni açılan bölümün adı “Tartışma” olacaktır. Aşağıdaki resimde olduğu gibi.

wp sayfaya yorum bölümü ekleme-2

Siz Tartışma bölümünde yer alan “Yorumlara izin ver” kısımının yanında ki kutucuğu işaretliyorsunuz.

wp sayfaya yorum bölümü ekleme-3

Son olarak sayfayı Güncelle butonuna basarak, yaptığımız değişiklikleri kaydediyoruz. WordPress sayfaya yorum bölümü ekleme işte bu kadar basit ve kolay.

7 YORUMLAR

  1. kolay gelsin benim sitelerim var manuel işlem gördü google tarafından siteleri tamamen yenilememe rağmen siteleri manuel işlemden çıkartmıyor google

    neler yapabilirim bunun için acaba ?

  2. Merhaba.Dediğinizi hem sayfada hem yazılarda yapmama rağmen yorum bölümü eklenmedi.Nerde eksik var.Temam desteklemiyor desem geçmiş yıllarda yapılmış bir çok yorum var.Fakat son 1 yıldır bir kaç sayfa yazı dışında hiçbirinde yorum yaz kısmı yok.Bu nasıl oluyor.Teşekkür eder cevabınızı sabırsızlıkla beklerim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here