Ana sayfa Blog İpuçları WordPress Anasayfa’da Yayınlanan İçerik Sayısını Ayarlamak

WordPress Anasayfa’da Yayınlanan İçerik Sayısını Ayarlamak

1299
1
PAYLAŞ
wordpress-anasayfa-icerik-sayisi-ayarlari
wordpress-anasayfa-icerik-sayisi-ayarlari

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda sizlere wordpress anasayfa da yayınlanan içerik sayısını nasıl ayarlayacağınızı göstereceğim. Bu makalenin konusunu bilenler lütfen bana kızmasın. Çünkü sitemiz adında da anlaşılacağı gibi acemiler içindir. WordPress kullanmaya yeni başlayanların bir çoğu anasayfa içerik sayısını nasıl ayarlayacağını bilmiyor. Ama bu yazımızı okuyarak kolaylık ayarlayabilirsiniz.

Adım Adım Anasayfadaki İçerik Sayısını Ayarlamak

Blog yazmaya başladıktan sonra zaman zaman bazı değişiklikler ve ek şeyler yapmanız gerekmektedir. Bunlardan biriside anasayfa düzenidir. Anasayfa düzeni blogunuzu ziyaret eden kullanıcılar için çok önemlidir. Eğer blogunuzun anasayfası çok karmaşık ise ziyaretçileriniz aradığı bilgileri bulamayacak ve blogunuzu kısa sürede terk edecektir.

Blogunuzda eğer 3-5 tane yazınız varsa bu ayarı yapmak sizin için çok önemli olmayabilir. Ama 100’lerce içerik yayınlayacaksanız mutlaka bu ayarları blogunuzun tasarımına uygun şekilde yapmalısınız.

Normalde standart bir blog sitesinin anasayfasında 4 adet içerik görünür. Kullanıcılar diğer içeriklere ise sitenizin navigasyonunu kullanarak ulaşabilir. Eğer anasayfa da 20 tane içerik görünüyorsa, bu iyi bir şey değil. Çünkü, bu kadar içerik sayısının gösterilmesi hem sitenizin açılış hızını olumsuz etkiler hemde kullanıcı sitenin alt kısmına ulaşmadığı için kullanıcıyı yorar.

Bu yüzden bende sizlere standart olan anasayfada 4 adet içerik yayınlamayı göstereceğim. Siz kendiniz ne kadar içeriğin anasayfa da gösterilmesini istiyorsanız o şekilde ayarlayabilirsiniz.

1. ADIM:

İlk olarak blogumuzun admin paneline giriş yapıyoruz. Admin panelin sol kısmındaki menüden sırasıyla Ayarlar – Okuma linkine tıklıyoruz.

wordpress-anasayfa-icerik-sayisi

2. ADIM:

Daha sonra karşımıza “Okuma Ayarları” sayfası gelecek. Burada birçok ayar yapılabilir. Ama biz sadece anasayfa içerik sayısını ayarlayacağımız için onu yapacağız. Bu ekranda bulunan “En fazla gösterilecek blog sayfası adedi” kısmı var. Bu kısımda standart 10 adet bulunmaktadır. Biz anasayfamızda kaç adet içerik görünmesini istiyorsak o sayıyı yazacağız. Biz 4 tane içerik görünmesini istiyoruz. O yüzden buraya 4 yazıyoruz. Daha sonra bu sayfanın en altında bulunan “Değişiklikleri Kaydet” butonuna basıyoruz ve yeni ayarlarımızı kaydediyoruz.

wordpress-icerik-sayısı-belirleme

Tebrikler, artık wordpress blogunuz için anasayfa içerik sayısını ayarlamayı öğrendiniz. Hepsi bu kadar basit. Aklınıza takılan tüm sorular için lütfen sayfamızın altında bulunan yorum kısmına yazın.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here