Ana sayfa Blog İpuçları Blog Açmanız için Yeterli Olacak 10 Neden !

Blog Açmanız için Yeterli Olacak 10 Neden !

1021
0
PAYLAŞ
neden-blog-acmaliyim
neden-blog-acmaliyim

Blog açmadan önce kendinize sormanız gereken en önemli sorulardan bir tanesi de “neden blog açmalıyım” sorusudur. Eğer bu soruya gerçekten samimi cevaplar verebiliyorsanız, eminim ki açtığınız blog da ciddi bir başarı elde edebileceksiniz. Bu başarı sadece açtığınız blog ile sınırlı kalmayacak, sizin ruhsal ve maddi gelişiminize de katkı sağlayacaktır. Sizlere kısaca neden blog açmalısınız sorusunun cevaplarını vereceğim. Gerçekten size bir katkısı olacak mı. Buyrun, hep birlikte bakalım.

Blog Açmanın Nedenleri Nelerdir?

1. Araştırmacı yönünüzü ortaya çıkartır.

Blog açmak için belli bir konu üzerine yoğunlaşmak gerekir. Tabi bu durum blog açmanın genel mantığıdır. Eğer çok genel konuları içeren bir blog açarsanız, zaten başarılı olma şansınız çok düşüktür. Bu yüzden biz her zaman spesifik konular üzerinde yoğunlaşmış bloglar açmanızı tavsiye ederiz. Spesifik konular ile açılan bloglar da genelde araştırma yapmanızı ister. Örneğin, güneş enerjisi ile elektrik üretmek hakkında bir blog açarsanız, muhtemelen sürekli konu araştırması yapmanız gerekecektir. Böylece araştırma tekniklerinizi geliştirirsiniz. Sadece arama motorları ile değil, elinize alacağınız kitap ile de birçok bilgi edinip paylaşabilirsiniz.

2. Yabancı dil öğrenmenize katkı sağlar.

Özellikle çok özgün konular içeren bloglar için yeni konu yazarken maalesef türkçe içerikli kaynaklar pek işe yaramıyor. Zaten blog açtığınız zaman bunu sizde göreceksiniz. Bu yüzden, yeni konular hakkında yazılar yazarken yabancı sitelerden faydalanmak gerekiyor. Bunun için de yabancı dilinizin iyi olması gerekiyor. İşte blog’un size bir faydası da burada ortaya çıkıyor. Size yabancı dil öğrenmeyi teşvik ediyor.

3. Öğrendiklerinizi unutmamanızı sağlıyor.

İşte wpacemi.com’da yaptığım şey de aslında tam olarak bu! Blog açarken edindiğim tecrübeleri sizlerle paylaşarak, edindiğim bilgileri unutmamamı sağlıyor. Hatta kafamda iyice yer ediyor. Sizlerde öğrendiklerinizi paylaşarak edindiğiniz bilgileri sağlamlaştırabilirsiniz. Örneğin C++ programla dili öğreniyorsunuz. Siz C++ ile öğrendiklerinizi bir blog ile paylaşarak daha da pekiştirebilirsiniz.

4. Özgüven eksikliğine çok faydalıdır.

Belli konularda açtığınız bloglar sayesinde özgüveniniz tavan yapacaktır. Neden mi! Çünkü insanlar sizin paylaştığınız yazıları faydalı bulursa, o yazılar hakkında yorumlar yazacaktır. Bu da sizin özgüveninizi arttıracaktır. Çünkü yazdığınız yazıların başkasına faydalı olduğunu göreceksiniz.

5. Farkındalık yaratabilirsiniz.

Kimsenin bilmediği ama çok merak ettiği bir konu üzerine blog açarsanız, kısa zamanda hızlıca yüksek okuyucu kitlesine ulaşabilirsiniz. Yani farkındalık oluşturabilirsiniz. Hatta dünyayı bile kurtarabilirsiniz.

6. İnsanların internette ne istediklerini bilirsiniz.

Yazdığınız bir konu hakkında anahtar kelime analizi yaparken, insanların arama motorların da neler aradığını görebilirsiniz. Bazıları çok komik bazıları da çok ilginç. İnsanların bir konuyu ararken hangi kelimeleri kullandığını görerek, onların tam olarak ne istediğini anlayabilirsiniz.

7. Kendi fanlarınız olabilir.

Evet, yanlış duymadınız. Eğer gerçekten çok kaliteli ve samimi içerikler üretebilirseniz, hatrı sayılır bir takipçi kitlesine ulaşabilirsiniz. Bu da sizin google’da isminizi arattığınız zaman “isim soyisim için hiçbir sonuç bulunamadı” cevabını almamanız demektir.

8. Ödül kazanabilirsiniz.

Altın örümcek web ödülleri gibi birçok saygı değer kuruluş vardır. Takipçi kitleniz sağlamsa, bu platformlardan ödül kazanabilir ve çevrenize hava atabilirsiniz.

9. İşe girerken cv’ye eklenebilecek harika bir tecrübedir.

Eğer yazdığınız blog da ciddi bir başarı sağlarsanız, işe girerken büyük bir gururla yazdığınız blogu cv’ye ekleyebilrisinz. Eminim ki sizi işe alacak patronun, size bakış açısı inanılmaz değişecektir.

10. Ve son olarak para kazanabilirsiniz.

Evet, aslında birçok kişinin blog açamak için amacı da para kazanmaktır. Çünkü insanoğlu paraya çok düşkündür ve para kazanmanın yaşattığı mutluluğu belki de bir çok şeyden alamıyor veya almak istemiyor. Sağlam bir takipçi kitlesi ile aylık 20.000 TL’den bile fazla para kazanabilirsiniz veya hiç kazanamayabilirsiniz de!

Son sözler…

İster bir şeyler paylaşmak, ister içinizi dökmek, ister bir şeyler öğretmek, isterseniz de para kazanmak olsun herkes bir blog açmalı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here