Ana sayfa Adsense İpuçları Google Adsense Yetersiz İçerik Sorunu ve Çözümü

Google Adsense Yetersiz İçerik Sorunu ve Çözümü

1650
1
PAYLAŞ
adsense yetersiz içerik, adsense yetersiz içerik çözümü, adsense yetersiz içerik sorunu, adsense yetersiz içerik uyarısı, adsense yetersiz içerik problemi, google adsense yetersiz içerik
adsense yetersiz içerik, adsense yetersiz içerik çözümü, adsense yetersiz içerik sorunu, adsense yetersiz içerik uyarısı, adsense yetersiz içerik problemi, google adsense yetersiz içerik

Adsense yetersiz içerik sorunu alıyorsanız, google adsense başvurunuz onaylanmamış demektir. Ve muhtemelen canınızı çok sıkıyordur. Aslında adsense yetersiz içerik problemi çözümü o kadar da zor değildir. Şimdi sizlere google adsense yetersiz içerik sorunlarını ve çözümlerini madde madde yazacağım. Umarım bu sorunu hemen aşarsınız ve sitenizden para kazanmaya başlarsınız.

Adsense Yetersiz İçerik Problemleri ve Çözümleri

Google adsense başvuru aşamasında genellikle birçok site ve blog sahibi yetersiz içerik sorununundan dolayı google adsense’den red cevabı almaktadır. Yetersiz içerik sorunu ise 1 veya 1’den fazla sebepten dolayı karşılaşılmaktadır. Bu sorunu aşmak da oldukça basittir.

Not: Ama sitenizi daha önce, otomatik hit sağlayan sistemler ile trafiğini doğal olmayacak şekilde sağladıysanız, adsense onaylatma ihtimaliniz yoktur.

1. İçerik Uzunluğu

Eğer sitenizde yayınladığınız içerikler 70-80 veya 100 kelime gibi kısa uzunluklara sahipse, adsense yetersiz içerik sorunu ile karşılaşabilirsiniz.

Çözüm: Eğer siteniz yeniyse, içeriklerinizi daha uzun yazmaya gayret edin. En az 350-400 kelime yazabilirsiniz. Benim tavsiyem ise en az 500 kelimelik içerikleriniz olsun. Ama sırf kelime sayısını arttırmak için içerik yazmayın.

2. Copy/Paste İçerikler

Copy/paste yani kopyala/yapıştır tarzında içerikleriniz çok sayıda ise, siteniz özgün olmayacaktır. Başka kaynaklardan aldığınız yazıları sitenizde aynen yayınladığınız için yine adsense yetersiz içerik sorunu ile karşılaşabilirsiniz.

Çözüm: Eğer farklı kaynaklardan faydalanacaksanız, mutlaka kullandığınız kaynağı özgünleştirerek yazın. Google kopyacıları sevmez.

3. Kategori Sayısı

Belkide birçok kişinin bilmediği ama en fazla adsense yetersiz içerik nedeni olan sorunlardan birisi de kategori sayısıdır. Yeni site veya blog kuran kişiler, genellikle ilk etapta kategorilerini belirler ve hemen kategori yapısını oluşturur. Eğer sitenizde çok sayıda kategori varsa ve kategorilerinizin birçoğu da boşsa yani içinde içerik yoksa yine adsense yetersiz içerik uyarısı alırsınız.

Çözüm: Çözümü basit. Siteniz ilerledikçe kategorileri oluşturun. İçerik sayısına göre kategorilerinizi düzenleyin. Hiçbir kategorinin içi boş olmasın. Örneğin 4 adet kategoriniz varsa, bu 4 kategorinin içindeki içerik sayısı bir birlerine yakın olsun.

4. Excerpt

Excerpt dediğimiz şey aslında yazı özeti demektir. Yani yazıya girmeden önce site ziyaretçisinin yazının bir kısmını okuduğu yerdir. En çok adsense yetersiz içerik sorunlarından bir tanesi de budur. Google kullanıcı odaklı bir site istediği için bu tarz şeylere önem vermektedir.

Çözüm: Sitenizde mutlaka excrept özelliği olsun.

5. Liste İçerikler

Eğer blogunuzda liste içerikler varsa adsense yetersiz içerik problemi ile yine karşılaşabilirsiniz. Örneğin “ankara evcil hayvan barınakları” gibi liste yazıları adsense başvurusu aşamasında yazmayın veya yayınlamayın. Google bu tarz içeriklere boş içerik gözüyle bakmaktadır.

Çözüm: Liste içeriklerinizi adsense onayı aldıktan sonra yayınlayın.

6. Adsense Reklam Kodu Yerleşimi

Google adsense başvuru aşamasında size bir html kodu verecektir. Sizden bu kodu sitenizin html kısımlarına yapıştırmanızı isteyecektir. Siz bu kodu “iletişim,gizlilik politikası” v.b.. boş sayfalara yapıştırısanız yine adsense yetersiz içerik sorunu alırsınız.

Çözüm: Adsense’nin verdiği kodu sadece içeriklerinizin bulunduğu yerlere yapıştırın. “Etiket arşivi, tarih arşivi, yazar arşivi” gibi boş sayfalara bu kodu eklemeyin.

Sonuç

Google adsense yetersiz içerik sorunları ve çözümleri hakkında sizlere kendi tecrübelerimi aktarmaya çalıştım. Umarım bu sorunu en kısa sürede aşarsınız ve googledan para kazanmaya başlarsınız.

Adsense yetersiz içerik sorunu hakkında kafanıza takılan noktalar olursa, hiç çekinmeden yorum kısmından sorabilirsiniz.

1 YORUM

  1. Merhaba, iletişim gizlilik politikası gibi sayfalara yerleştirmeyin demişsiniz ama ben anasayfada sağ çubukta reklam alanı var oraya reklam ekledim ondan sonra anasayfada tekrar içerik alt kisim var reklam kodu ekledim ama iletişim gizlilik politikası sayfalarındada gozukuyor o sayfalardan nasıl silebilirim acaba ? Temam colormag

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here