Ana sayfa Adsense İpuçları Google Adsense Reklam Engelleme Nasıl Yapılır? | +Resimli

Google Adsense Reklam Engelleme Nasıl Yapılır? | +Resimli

1494
0
PAYLAŞ
adsense reklam engelleme, google adsense reklam engelleme, adsense istenmeyen reklamları engelleme, adsense reklam inceleme merkezi, istenmeyen reklamları engelleme, google reklamlari nasil engellenir
adsense reklam engelleme, google adsense reklam engelleme, adsense istenmeyen reklamları engelleme, adsense reklam inceleme merkezi, istenmeyen reklamları engelleme, google reklamlari nasil engellenir

Google adsense ile para kazanmaya başladıktan sonra, google adsense reklam hesabınızda sürekli optimizasyon yapmak hem gelirlerinizi arttırır hemde adsense hesabınızı daha güvenli kullanırsınız.

Tabi bir de kullanıcılarınız için çok iyi bir hizmet vermiş olursunuz. Google adsense kullanan site sahipleri mutlaka istenmeyen reklamları engellemeli. Bazen google adwords‘e farklı yöntemler ile alakasız/miğde bulandırıcı reklamları verenler olabiliyor.

Haliyle biz blog ve site sahipleri de bu tarz reklamların sitemizde yayınlanmasını ve kullanıcıların sitemizden kaçmasını istemiyoruz. Yani sitemizin kalitesini bozmak istemiyoruz.

Şimdi sizlere bu reklamlardan nasıl kurtulacağız göstereceğim.

Adım Adım Adsense Reklam Engelleme

Arkadaşlar, adsense reklam engelleme işlemlerine başlamak için ilk olarak adsense hesabımıza giriş yapıyoruz. Daha sonra, adsense panel’de ki sol menüde bulunan “Reklamlara izin ver ve reklamları engelle” başlığına tıklıyoruz.

adsense istenmeyen reklamları engelleme

Ardından, aşağıda olduğu gibi adsense Reklam İnceleme Merkezi sayfası karşımıza geliyor. Biz istenmeyen reklamları engelleme için burayı kullanacağız.

Not: Birden fazla sitede adsense kullanıyorsanız, her bir site için adsense reklam engelleme işlemini ayrı ayrı yapabilirsiniz. Veya hiçbir site seçmeden hepsini tek yerden de halledebilirsiniz.

adsense reklam inceleme merkezi

Adsense Reklamlarını İnceleyerek Engelleme

Şimdi reklamları tek tek inceleyerek istenmeyen reklamları engelleme işlemine başlayacağız. Bizim sitemiz çok az ziyaretçi aldığı için çok fazla reklamımız yok. Bu yüzden işimiz daha kolay ve daha hızlı olacaktır.

Ama siteniz çok fazla ziyaretçi alıyorsa, haliyle çok fazla reklam gösterimi yapıyordur. Bu durumda da reklamları incelemeniz günlerinizi alabilir.

Alttaki sayfada da gördüğünüz gibi karşımıza 2 adet reklam geldi. Bu reklamların birisi google‘a ait diğeri ise netflix firmasına ait. Bu reklamlar güvenilir bu yüzden sayfanın sağ alt kısmında yer alan “Tümünü İncelendi Olarak İşaretle” butonuna basıyoruz.

google adsense reklam engelleme

Tümünü incelendi olarak işaretle dedikçe reklamları incelemiş ve onaylamış oluyoruz. Ancak, engellemek istediğimiz bazı reklamlar karşımıza çıkmaya başlıyor. Aşağıdaki resimde olduğu gibi.

google reklamlari nasil engellenir

Şimdi bu 3 reklamdan 1 tanesini engellemek istiyoruz. Bunun için reklamın sol alt kısmındaki simgeye tıklıyoruz ve adsense reklam engelleme işlemini yapmış oluyoruz. Bknz: Alttaki resim.

istenmeyen reklamları engelleme

adsense reklam engelleme 123456

Adsense reklam engelleme işlemini yaptıktan sonra, sayfada 2 adet güvenilir reklam bulunmaktadır. Diğer 2 reklam kutucuklarının sol üst kısmındaki tiklere tıklıyoruz. Ardından “Tümünü İncelendi Olarak İşaretle” diyoruz. Bknz: Alttaki resim.

istenmeyen reklamları engelleme 123456789

Sonuç

Değerli wpacemi.com ziyaretçileri, adsense reklam engelleme işlemi işte bu kadar basit. Sitenizin ziyaretçi sayısına göre, reklam inceleme merkezinden, zaman zaman adsense reklam engelleme işlemlerini yapmanızı tavsiye ederim.

Böylece, hem kullanıcılarınızı rahatsız eden reklamları engellemiş olursunuz. Hem de adsense kazancınız artmış olur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here