Ana sayfa Adsense İpuçları 2017 Google Adsense Ödeme Yöntemi Ekleme

2017 Google Adsense Ödeme Yöntemi Ekleme

1114
0
PAYLAŞ
adsense ödeme yöntemi ekleme, 2017 adsense ödeme yöntemi ekleme, 2018 adsense ödeme yöntemi ekleme, google adsense ödeme yöntemi ekleme, adsense ödemeleri nasıl alınır
adsense ödeme yöntemi ekleme, 2017 adsense ödeme yöntemi ekleme, 2018 adsense ödeme yöntemi ekleme, google adsense ödeme yöntemi ekleme, adsense ödemeleri nasıl alınır

Google ile para kazanmak için google adsense hesabınızın olması gerekmektedir. Google adsense hesabınız olduktan sonra ise işin asıl zor kısmı başlıyor.

Yani google adsenseden para kazanma işi. Oldukça zordur.

Neyse, biz asıl sorumuzun cevabına gelelim.

Eğer onaylı google adsense hesabınız varsa sitenizden para kazanmaya başlarsınız. Kazandığınız para 40 TL’ye ulaşınca adsense pin doğrulama açılacaktır. Ve google sizin adresinize 1 adet pin kodu gönderecektir. Bu pin kodu yaklaşık 2-4 hafta içinde adresinize ulaşır. Bu kodu girdikten sonra artık adsense hesabınız pinlidir.

İkinci aşama ise adsense ödeme doğrulamadır.

Eğer adsenseden kazandığınız para 200 TL’ye ulaşırsa adsense ödeme yöntemi ekleme aşamasına gelmişsiniz demektir. Adsense ödeme yöntemi ekleme kısmıda ikinci pin sayılabilir. Eğer bu aşamayıda tamamlarsanız, artık google’dan kazandığınız para hesabınıza geçecektir.

Şimdi sizlere adım adım en güncel adsense ödeme yöntemi ekleme nasıl yapılır göstereceğim. Aşağıdaki adımları takip ederek ödeme yöntemini kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Adım Adım Adsense Ödeme Yöntemi Ekleme

İlk olarak, eğer adsense hesabınıza giriş yaptığınızda aşağıdaki resimde yazan ” Ödemeleriniz şuan bekletilmektedir. Ödemelerinizin gerçekleşmesi için yapmanız gereken işlemler var ” uyarıyı alıyorsanız sizleri tebrik ediyorum. Çünkü kazançlarınız 200 TL ödeme eşiğine ulaşmış demektir.

Aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi, ödeme hakkında uyarının yazdığı yerin karşısında ” işlem ” yazmaktadır. İşlem butonuna tıklıyoruz.

adsense ödeme yöntemi ekleme 1

Daha sonra karşımıza aşağıdaki ekran gelecektir. Burada ekranın sağ alt kısmında bulunan kutunun, yine sağ alt kısmındaki “Ödeme Yöntemi Seçin” butonuna basıyoruz.

adsense ödeme yöntemi ekleme 2

Ödeme Yöntemi Ekle butonuna basdıktan sonra, sizden alıcının adı ve soyadı, birde IBAN numarası yazmanız istenecektir. Bu bilgileri yazdıktan sonra google, sizin yazdığınız banka hesabına küçük bir miktar para gönderecektir.

Size parayı gönderen ise “Google Ireland Limited” olacaktır. Gönderilen para miktarı değişkenlik göstermektedir. Aşağıdaki ekranda gelen parayı görebilirsiniz.

Not: Google bu parayı 3-4 gün içerisinde size gönderiyor.

adsense ödeme yöntemi ekleme 3

Resimde de gördüğünüz gibi google bize 0,54 TL para göndermiş. Bu para miktarını bir yere not alıyoruz. Çünkü, bu para miktarını aşağıdaki resimde göründüğü gibi kullanacağız.

Şimdi, adsense panelimize tekrar giriyoruz. Buradan ödemeler sayfasına geliyoruz. Buradan “Ödeme Yöntemi Seçin” butonuna tıklıyoruz ve aşağıdaki ekran karşımıza çıkıyor.

Bu ekranda da görüldüğü gibi, daha önceden oluşturduğumuz banka hesabının yazdığı kutucuğun sağ alt kısmındaki “Doğrula” butonuna tıklıyoruz.

adsense ödeme yöntemi ekleme 4

“Doğrula” butonuna bastıktan sonra karşımıza “Google’dan ödeme doğrulama” isimli sayfa gelecek. Bu sayfanın sol alt kısmında “Miktarı Seçin” isimli bir açılan menü var.

adsense ödeme yöntemi ekleme 5

Açılan menüye tıkladıktan sonra, aşağıya doğru düşükten yükseğe para miktarları sıralanacaktır. Siz bu para miktarları içinden, kendi hesabınıza yatan miktar hangisi ise onu seçeceksiniz. Yukarıda da gösterdiğimiz gibi, biz burada 0,54 TL’yi seçtik.

adsense ödeme yöntemi ekleme 6

Banka hesabımıza yatan para miktarını seçtikten sonra “Doğrula” butonuna basıyoruz.

adsense ödeme yöntemi ekleme 7

Doğrula butonuna bastıktan sonra “Banka hesabınız doğrulandı” şeklinde bir mesaj alacaksınız. “Anladım” butonuna basarak devam edeceksiniz.

adsense ödeme yöntemi ekleme 8

İşimiz henüz bitmedi. Adsense ödeme yöntemi ekleme için son aşamaya geldik.

Yine adsense panelinden “Ödemeler” sayfasına geliyoruz. Bu sayfanın sağ alt kısmında bulunan “Ödemeleri nasıl aldığınız” kutucuğundaki “Ödeme Yöntemi Seçin” butonuna tekrar tıklıyoruz. Karşımıza aşağıdaki ekran çıkıyor.

adsense ödeme yöntemi ekleme 9

Bu ekranda da görüldüğü gibi daha önceden oluşturduğumuz bir ödeme yöntemi var (sol alt kısım). Burada bulunan banka hesabı bilgi kutusunun sol alt kısmında “Yok” yazar. Siz bu seçeneği “Birincil” olarak seçiyorsunuz.

Hepsi bu kadar. Google kısa bir süre sonra ödeme yönteminizi onaylıyor. Google adsense ödeme yöntemi ekleme işlemi bu kadar kolay. Umarım faydalı olmuşuzdur. Gelecek yazılarda görüşmek üzere, yorumlarınızı eksik etmeyin…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here