Ana sayfa Adsense İpuçları Adsense Engellediğim Reklamlar Tekrar Çıkıyor | +Çözümü

Adsense Engellediğim Reklamlar Tekrar Çıkıyor | +Çözümü

1016
4
PAYLAŞ
adsense engellediğim reklamlar tekrar çıkıyor, adsense reklam engelleme, google adsense reklam engelleme, adsense url engelleme, google adsense url engelleme, adsense site engelleme
adsense engellediğim reklamlar tekrar çıkıyor, adsense reklam engelleme, google adsense reklam engelleme, adsense url engelleme, google adsense url engelleme, adsense site engelleme

Eğer sizde google adsense engellediğim reklamlar tekrar çıkıyor diyorsanız, bu kısa yazımız çözüm olabilir. Peki neden adsensede engellediğim reklamlar tekrar çıkıyor? Daha doğrusu google adsense reklam inceleme merkezinde engellediğim reklamlar neden tekrar sitemde görünüyor?

Sizlere reklam inceleme merkezinde adsense reklam engelleme nasıl yapılır anlatmıştık. Reklam inceleme merkezinde biz bir reklamı engellerken, engellediğimiz reklamverenin reklamını engellemiş oluyoruz. Yani istemediğimiz reklamı birçok farklı reklamveren yayınlayabilir. İşte bu durumda aynı reklamlar “ne kadar engellersek engelleyelim” tekrar sitemizde çıkar. Şimdi sizlere bunun çözümünü anlatacağım.

Google Adsense Engellediğim Reklamlar Tekrar Çıkıyor Sorununun Çözümü

Bu problemin çözümünü anlatmadan önce, şunu bilmenizde fayda var. Bu yöntem maalesef her reklam da işe yaramıyor. Ama genel olarak biz adsense yayıncılarının sorununu çözebiliyor. Şimdi sizlere ” adsense engellediğim reklamlar tekrar çıkıyor ” sorununun çözümünü anlatacağım.

1. Adım: İstenmeyen Reklamların URL’sinin Tespiti

İlk olarak sitemizde görünmesini istemediğimiz reklamların URL yani site adreslerini tespit edeceğiz ve notlarımız arasına alacağız.

Bunu yapmak için Adsense Panel > Reklamlara izin ver ve reklamları engelle bağlantı yolunu izliyoruz. Karşımıza gelen sayfada ki “ENGELLENDİ” butonuna basıyoruz.

adsense url engelleme

İşte bu sayfada, daha önce engellediğimiz reklamları görebiliyoruz. Şimdi bu reklamların web sitesini ziyaret edeceğiz ve url adreslerini kopyalayacağız. Bunu yapmak oldukça basit. İsterseniz, reklamda görünen site adresini açın, isterseniz de reklama tıklayıp detaylı inceleme kısmında ki url adresini alın. Karar sizin, fark etmez.

Yalnız, biz burada ana url adreslerini alacağız.

Örneğin; yukarıdaki reklamda ki url adresi “https://www.kampusweb.com/konular/ulasmak.html” şeklinde. Biz sadece “https://www.kampusweb.com/” url adresini kopyalayacağız. Tabi başına http:// veya https:// kısmını koymayacağız.

Birde, bu url adreslerinin alternatiflerini de engellemenizde fayda var. Örneğin başında www olan ve www olmayan şeklinde.

Ben sizler için küçük bir liste hazırladım. Bu listede ki url adreslerini engelleyebilirsiniz.

Adsense Engellenecek Web Sitesi Adresleri:

Burada paylaştığım url adresleri genellikle adsense misyonerlik reklamları ‘dır. Yalnız yanlış anlaşılmasın, bu reklamları google reklam veren firmalar yayınlatıyor yani aşağıdaki site sahipleri.

  • www.kampusweb.com/
  • kampusweb.com/
  • www.kutsalkitap.org/
  • kutsalkitap.org/
  • www.4stepstogod.com/
  • 4stepstogod.com/
  • tr.dwg-radio.net/
  • dwg-radio.net/

Google adsense panelimizden engelleyeceğimiz site adreslerini tespit ettik. Şimdi sıra bunlar url olarak engellemeye geldi. Böylece, bu reklamlar sitemizde sürekli olarak çıkmayacak ve kurtulacağız.

2. Adım: Tespit Ettiğimiz URL Adreslerini Engellemek

Arkadaşlar, ilk olarak Adsense Panel > Reklamlara izin ver ve reklamları engelle > Tüm sitelerim bağlantı yolunu izliyoruz.

Karşımıza gelen sayfada ki http:// yazan yerin yanındaki boş kutucuğa alt alta yukarıdaki url adreslerini yazacağız.

adsense site adresi engelleme

Ardından “URL’leri engelle” butonuna basarak, istenmeyen reklamları kökünden engelleyeceğiz.

Hepsi bu kadar kolay arkadaşlar. Artık ” adsense engellediğim reklamlar tekrar çıkıyor ” sorununu çözdük. Kafanıza takılan sorular olursa, lütfen yorum kısmından sorun.

4 YORUMLAR

  1. Bu reklamı bende direk engelledim. Engellemek isteyen bir çok kişide vardır. Bu örnekle bı yöntemi anlatmamkz güzel olmuş. Hediyemi verdim bende size:)

  2. Çok güzel bir paylaşım olmuş. Verdiğiniz tüm URL adreslerini engelledim. Adsense kazancıma da olumlu yansıdı, teşekkürler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here